В Аргентині відновлено залізничне сполучення з курортом на узбережжі Атлантичного океану

Національний залізничний оператор Аргентини Trenes Argentinos (TA) відновив 25 січня 2021 р. регіональні пасажирські перевезення по ділянці довжиною 100 км між станцією Хенераль-Гідо і курортним містом Пінамар на узбережжі Атлантичного океану. Перевезення на цій ділянці було припинено в 2011 р. Станція Хенераль-Гідо знаходиться на магістралі Буенос-Айрес – Мар-дель-Плата, тому жителі столиці тепер можуть здійснювати поїздки на курорт Пінамар залізничним транспортом.

Перевезення виконуються модернізованими дизель-поїздами серії 592, які раніше експлуатувалися іспанським оператором Renfe. Потяги розраховані на 220 пасажирів, хоча число доступних місць в даний час обмежений 170, що викликано необхідністю дотримання соціальної дистанції.

Потяги по ділянці курсують щодня з одного проміжною зупинкою на станції Мадариага. Час у дорозі становить 2 год 25 хв. Доступні також квитки від Пінамара до Буенос-Айреса з пересадкою на поїзд Мар-дель-Плата – Буенос-Айрес.

Відкриття лінії Хенераль-Гідо – Пінамар стало можливим після проведення її модернізації вартістю 286 млн песо (3,3 млн дол. США). Роботи були профінансовані Міністерством транспорту Аргентини. Відновити перевезення в Пінамар планували ще в 2015 р, проте ці плани довелося відкласти через руйнування інфраструктури, викликаних природними катаклізмами.