Премія European Railway Award вручена за впровадження поїзда на водневому паливі

Транспортна адміністрація LNVG федеральної землі Нижня Саксонія (Німеччина) удостоєна премії European Railway Award за впровадження інноваційного потягу Coradia iLint на водневому паливі, створеного компанією Alstom і прийнятого LNVG в дослідну експлуатацію. Онлайн-церемонія вручення премії директору LNVG Кармен Швабль (Carmen Schwabl) відбулася 25 січня.

Премія European Railway Award, заснована Об’єднанням європейської залізничної промисловості (UNIFE) і Співтовариством європейських залізниць і інфраструктурних компаній (CER), присуджується з 2007 р. щорічно за видатні досягнення в області розробки і впровадження інноваційних технологій, які сприяють вдосконаленню екологічних і економічних показників систем рейкового транспорту.

Приймаючи рішення, журі відзначило значення співпраці LNVG, компанії Alstom, регіональної влади Нижньої Саксонії, транспортної компанії Eisenbahnen und Verkehrsbetriebe Elbe-Weser (EVB) і газової та інжинірингової компанії Linde. Успішне впровадження нового поїзда завдяки спільним зусиллям партнерів підтверджує, що рухомий склад на водневому паливі є ефективною і екологічною альтернативою дизель-поїздам, що експлуатується в регіональних повідомленнях на неелектрифікованих лініях.

Перші два побудованих Alstom поїзда Coradia iLint надійшли в дослідну експлуатацію з пасажирами у вересні 2018 р. їх сумарний пробіг склав більше 180 тис. Км. В даний час Alstom почала серійне виробництво таких поїздів, у 2022 році планується приступити до їх регулярної експлуатації в Німеччині.