Уряд Великобританії приступив до фінансування проекту залізничного сполучення між Оксфордом і Кембриджем

Міністр транспорту Великобританії Грант Шеппс оголосив про виділення 794 млн ф. ст. (894,5 млн євро) на роботи першого етапу по проекту East West Rail, в рамках якого буде забезпечено залізничне сполучення між Оксфордом і Кембриджем. Частина цих коштів, в обсязі 34 млн ф. ст., витратять на роботи по відновленню руху на лінії, що проходить по території графства Нортумберленд на північному сході Англії. 

Таким чином, інвестиції дозволять відновити залізничне рух на лініях, закритих понад півстоліття тому. 

Після завершення першого етапу проекту East West Rail планується організувати рух поїздів від Оксфорда до міст Блетчлі і Мілтон-Кейнс. Вперше з 1968 р. поїзда зв’яжуть міста Байсестер і Блетчлі. Намічено побудувати нові станції в місті Уінслоу, а також модернізувати існуючі станції на ділянці Байсестер – Блетчлі. До 2025 року через Блетчлі планується організувати рух до двох пар поїздів щогодини між Оксфордом і Мілтон-Кейнсом. В ході реалізації проекту буде створено 1500 робочих місць місць. 

На другому етапі передбачено забезпечити залізничне сполучення між Оксфордом і Бедфордом, а на третьому – між Оксфордом і Кембриджем. 

У графстві Нортумберленд знову відкриють рух на лінії між Ньюкаслом (колишній адміністративний центр графства) і Ашінгтоном, закритою в 1964 р. після публікації роком раніше доповіді глави Британських залізниць Річарда Бічінга. Спочатку будуть профінансовані підготовчі роботи, пов’язані з відчуженням землі, проектуванням, а також роботи нульового циклу. Планується побудувати нові станції в містах Ашінгтон, Бедлингтон, Блайт (станції Бебсайд і Ньюшен) і селищі Сітон Делаван, а також станцію Парк Нортумберленд в районі Норт-Тайнсайд графства Тайн і Вір. Передбачено будівництво мостів і підземних переходів в місцях однорівневого перетину з автошляхами.