Відновлюється будівництво лінії CDG Express між Східним вокзалом Парижа і міжнародним аеропортом Шарль-де-Голль

Міністр транспорту Франції Жан-Батист Джеббарі оголосив про прийняте рішення відновити роботи по проекту будівництва залізничної лінії CDG Express довжиною 32 км між Східним вокзалом Парижа і міжнародним аеропортом Шарль-де-Голль.

Роботи були припинені в кінці 2020 р. коли адміністративний суд Монтрей (східного передмістя Парижа), частково анулював екологічний дозвіл за проектом від 11 лютого 2019 р.

У свою чергу французький уряд виступило проти цього рішення суду, оскільки майже 80% протяжності лінії не підпадає під судове розпорядження і, отже, там можливе відновлення робіт. Також належить дати оцінку тих дільницях, за якими прийнято рішення суду. Нова екологічна експертиза намічена на кінець березня 2021 р.

Проект CDG Express включає будівництво термінального комплексу в районі Східного вокзалу, а також прокладку звідти тунелю до існуючої лінії Північний вокзал – Лан, модернізацію цієї лінії до станції Мітрі-Морі, а також спорудження нової ділянки від цієї станції до аеропорту.

Загальна вартість проекту становить 2 млрд євро, в тому числі 500 млн євро піде на модернізацію паралельної лінії В мережі RER Парижа. На етапі будівництва буде створено 2400 робочих місць. Очікується, що після введення лінії в експлуатацію, наміченого на 1 грудня 2025 р. щорічний пасажиропотік на ній складе 7 млн чол. Час у дорозі між Східним вокзалом Парижа і аеропортом не перевищить 20 хв.