У 2020 році доходи залізниці Canadian Pacific майже не скоротилися

Доходи залізниці Canadian Pacific (CP) в 2020 р. склали 7,71 млрд канад. дол., що на 1% нижче в порівнянні з 2019 р. проте в четвертому кварталі вони скоротилися вже на 3%, до 2,01 млрд канад. дол. В основному це відбулося через зменшення надходжень (на 6,2%) в секторі вагонних відправок при зростанні мультимодальних перевезень, що було частково компенсовано збільшенням цього ж показника на 3,7% за підсумками року в цілому.

Об’ємні показники в другій половині 2020 р. незважаючи на продовження пандемії COVID-19, також продовжували зростати, а в четвертому кварталі відзначено зростання вантажообігу.

Canadian Pacific пояснює поліпшення цих показників підвищенням ефективності експлуатаційної діяльності і низьким рівнем цін на паливо.

Відповідно до звітності Федеральної залізничної адміністрації (FRA), число травм на мережі CP в 2020 р. скоротилося на 22%, на 9% зменшилася кількість аварійних ситуацій з поїздами.

Слід зазначити досконалу CP в 2020 р. значиму покупку частки, що залишилася акцій (83,5%) у компанії OMERS Infrastructure – власника залізничного тунелю довжиною 2,6 км під річкою Детройт. Угода дозволить забезпечити для CP прямий доступ до портів Атлантичного узбережжя, таких як Сірспорт і Мен, а також Сент-Джоном в провінції Нью-Брансвік на сході Канади, а значить, організувати більш короткий, ніж у конкурентів, маршрут від цих портів до Монреаля і Торонто.

Що стосується планів на 2021 р. то капіталовкладення CP повинні досягти 1,55 млрд канад. дол. в розрахунку на очікуваний (на величину до 10%) приріст вантажообігу.