Alstom завершила поглинання Bombardier Transportation

Компанія Alstom повідомила про завершення поглинання Bombardier Transportation. Тепер Alstom перетворилася в компанію з річним доходом 15,7 млрд євро (за підсумками 12-місячного періоду, що завершився в березні 2020 р.), портфелем замовлень на суму 71,1 млрд євро і штатом 75 тис. співробітників в 70 країнах світу. Операція була схвалена Єврокомісією 31 липня 2020 р. за умови продажу частини бізнесів.

Злиття з Bombardier Transportation значно посилить позиції Alstom на ринках Великобританії, Скандинавії, Китаю та Північної Америки. Розширюється також лінійка продукції Alstom – крім рейкового транспорту всіх видів (від трамвая до високошвидкісних поїздів), вона тепер охоплює також монорельс і полегшені автоматизовані транспортні системи класу People Mover. Парк експлуатованого рухомого складу виробництва Alstom став найбільшим в світі і сягає 150 тис. од. в області систем сигналізації компанія займає друге місце в світі по доходах.

Операція вартістю 5,5 млрд євро дозволила Alstom отримати, зокрема, виробничі потужності та інжинірингові центри в Німеччині (локомотиви і візки), Канаді (монорельс і системи People Mover), Франції і Великобританії (регіональні та приміські поїзди), Швеції (тягове обладнання ), Таїланді та Китаї, де успішно діють сім спільних підприємств Bombardier Transportation. В результаті угоди Alstom має 17 500 інженерами і розробниками, 10 000 патентів. Вона зможе використовувати передові технології Bombardier Transportation, наприклад, в області попереджувального технічного обслуговування та систем сигналізації та управління рухом поїздів.

Разом з тим об’єднана компанія значно поступається за доходами лідеру ринку – китайської корпорації CRRC.