Stadler поставить до Великобританії 30 локомотивів з гібридною силовою установкою

Stadler і британська компанія Rail Operations підписали рамкову угоду, що передбачає поставку 30 локомотивів серії 93 з гібридною силовою установкою. Першу партію з 10 од. передбачається відправити замовнику на початку 2023 р. Впровадження таких локомотивів дозволить істотно знизити рівень шкідливих викидів при русі поїздів.

Чотиривісний локомотив серії 93, призначений для водіння вантажних і пасажирських поїздів, створений на основі конструкції локомотивів серій 68 і 88, які успішно експлуатуються в Великобританії протягом декількох років. Вони розраховані на швидкість 160 км / год, тоді як швидкість локомотива серії 93 – до 175 км / год.

Новий локомотив може працювати від контактної мережі змінного струму напругою 25 кВ, в цьому режимі його потужність дорівнює 4000 кВт. Крім того, він оснащений дизелем C32 компанії Caterpillar і двома батареями літій-титанат-оксидних акумуляторів, завдяки чому може використовуватися на неелектрифікованих лініях. Номінальна потужність дизеля – 900 кВт, він відповідає європейським екологічним нормам рівня V. Батареї забезпечують додаткову потужність 400 кВт при русі в автономному режимі, а також під час маневрових переміщень, в тому числі там, де шляхи не обладнані контактною мережею, а використання дизеля заборонено або небажано з екологічних міркувань