В Іспанії відкрито високошвидкісне сполучення між Мадридом і Оріуела в провінції Аліканте

В Іспанії 1 лютого 2021 р. введена в експлуатацію швидкісна двоколійна ділянка довжиною 38,3 км між містами Монфорте-дель-Сід і Оріуела в провінції Аліканте. Церемонію відкриття в Оріуела відвідав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес Перес-Кастехон.

Нова ділянка в Монфорте-дель-Сід відгалужується від ВСМ Мадрид – Аліканте і має одну проміжну станцію в Ельче. Ділянка електрифікована на змінному струмі напругою 25 кВ і частотою 50 Гц, розрахований на швидкість 350 км / год, а також обладнаний європейською системою управління рухом ETCS рівня 2 і іспанської системою сигналізації ASFA.

На початковому етапі національний оператор Renfe організовує на маршруті Мадрид – Оріуела рух двох пар поїздів щодня, а час в дорозі займе 2 год 22 хв, що приблизно на 1 год менше в порівнянні з нинішніми варіантами поїздки. Надалі число поїздів буде збільшуватися в міру зростання попиту і зняття обмежень через пандемію COVID-19.

Потяги від станції Аточа в Мадриді будуть відправлятися о 06:55 і 19:55, а прибуватиме до Оріуела відповідно в 6:28 і 20:48. Потяги відправленням з Оріуела в 6:28 і 20:48 прибудуть в іспанську столицю о 08:50 і 23:20. Вартість квитка в одну сторону в вагоні економ-класу складе 71,1 євро.

На лінії використовуються поїзди Talgo першого покоління – серії 102, розраховані на 316 пасажирів.

Будівництво ділянки Монфорте-дель-Сід – Оріуела є першим етапом реалізації проекту ВСМ до Альмерії – міста на півдні Іспанії. В даний час ведеться будівництво ділянки довжиною 23,6 км між Оріуела і Мурсія.