Škoda уклала контракт на поставку двосистемних електропоїздів для Естонії

Консорціум у складі чеських компаній Škoda Vagonka і Škoda Transportation за підсумками тендера, результати якого були оголошені на початку листопада 2020 р., уклав контракт з оператором пасажирських перевезень залізниць Естонії Eesti Liinirongid (Elron). Контракт вартістю 56,2 млн євро передбачає поставку шести електропоїздів колії 1520 мм з опцією ще на десять. Потяги розроблені з урахуванням кліматичних умов Естонії, відрізняються низьким енергоспоживанням, достатньою місткістю і малими експлуатаційними витратами. Передбачається, що замовник отримає нові поїзди в кінці 2024 р. 

Тривагонні електропоїзди розраховані на живлення від контактної мережі постійного струму напругою 3 кВ і змінною напругою 25 кВ, частотою 50 Гц з урахуванням перспективи електрифікації частини мережі на змінному струмі. Новий рухомий склад відповідає нормам TSI і чинним вимогам безпеки. Максимальна швидкість поїздів – 160 км / ч, діапазон робочих температур – від -40 до +35 ° C. Особливу увагу приділено забезпеченню комфортних умов для пасажирів і персоналу. Посадка у вагони здійснюється з низьких платформ висотою 550 мм.

У кожному поїзді понад 270 місць для сидіння, в тому числі 48 – першого класу. Виділено місця для дитячих колясок, інвалідних крісел і велосипедів. Взимку частина сидінь може бути видалена, щоб вивільнити простір для перевезення лиж. Передбачено місце для буфета. У салоні є розетки напругою 230 В і USB-роз’єми. Вагони оснастять пристроями кондиціонування повітря, сучасними інформаційними системами, бездротовим доступом в Інтернет, системою підрахунку пасажирів. Потяги розраховані на роботу з європейською системою управління рухом ETCS.