Канада виділить 11,8 млрд доларів США на розвиток громадського транспорту в майбутні 8 років

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про плановане виділення з федерального бюджету 14,9 млрд канад. дол. (11,8 млрд дол. США) на реалізацію в майбутні 8 років проектів розвитку громадського транспорту.

Уже в найближчій перспективі, починаючи з 2021 р. буде виділено 5,9 млрд канад. дол. Починаючи з 2026 року планується відраховувати щорічно 3 млрд дол. на рік в новий фонд – Permanent Transit Fund.

Гроші з цього фонду будуть розподілятися за підсумками консультацій з регіональними та муніципальними органами влади, а також з представниками населення. Кошти з фонду призначаються для фінансування проектів поліпшення транспортних систем, таких як продовження ліній метро, ​​електрифікація, будівництво велодоріжок, а також на проекти, спрямовані на підвищення мобільності населення в сільській місцевості.

Починаючи з 2015 р. канадський уряд вже профінансував 1300 транспортних проектів на суму 13 млрд канад. дол. Ще 10 млрд дол. зарезервовані в рамках стратегії розвитку інфраструктури Канади.

Виділені кошти підуть на підтримку місцевих бюджетів, які найбільш постраждали через скорочення обсягів перевезень в період пандемії.

Свою згоду з новими планами висловили Федерація канадських муніципалітетів (FCM) і різні громадські рухи. Дане починання схвалено і Канадської асоціацією міського транспорту (CUTA). Однак в асоціації вважають, що є також необхідність у виділенні та інших додаткових коштів на потреби операторів перевезень з метою пом’якшення негативного впливу від падіння пасажиропотоку.