Укрзалізниця сплатила 311 млн грн земельного податку за січень 2021 року

За оперативними даними консолідованої управлінської звітності, за січень 2021 року Укрзалізниця сплатила до місцевих бюджетів 741 млн грн податків та зборів, із яких 311 млн грн – земельний податок.  

 

Нагадаємо, податок на землі під коліями компанія сплачує в повному обсязі з 1 січня 2019 року. Додаткове податкове навантаження на компанію виникло в результаті запроваджених змін у податковому законодавстві, які позбавили Укрзалізницю пільги зі сплати земельного податку.

Щорічна сплата земельного податку є великим фінансовим навантаженням, що суттєво обмежує можливості компанії інвестувати в розвиток галузі, зокрема оновлення пасажирських вагонів. Тож Укрзалізниця неодноразово зверталася до Уряду та народних депутатів щодо скасування оподаткування земель залізничного транспорту, і сьогодні продовжує відстоювати свою позицію в цьому питанні.

Наразі Укрзалізниця чи не єдина залізниця в ЄС, яка сплачує податок на землю під коліями. Також земельний податок в Україні не сплачує жоден інший вид транспорту, крім залізничного.

Нагадаємо, Укрзалізниця у 2020 році сплатила до місцевих бюджетів понад 3,7 млрд грн земельного податку, а за останні два роки – 7,5 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, загалом за січень 2021 року компанія сплатила понад 2 млрд грн податків та зборів.