Укрзалізниця невдовзі планує розпочати роботу міжнародного сервісу з перевезення напівпричепів

Укрзалізниця планує невдовзі розпочати роботу міжнародного мультимодального сервісу — перевезення напівпричепів від польського Славкува до поромного комплексу в Морському торговельному порту «Чорноморськ». Про це повідомив виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш, виступаючи на V Міжнародній конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції».

«Розвиток мультимодальних перевезень та інтеграція України в розгалужену транспортну систему Європи — одне з важливих завдань, яке стоїть сьогодні перед нами. Саме тому ми плануємо запустити вказаний сервіс перевезення напівпричепів, що стане гарною альтернативою існуючій схемі Туреччина — Скандинавія», — підкреслив він.

За словами Едвіна Берзиньша, повний маршрут буде працювати за схемою Порт Карасу (Туреччина) — Морський торговельний порт «Чорноморськ» — Славкув. Також вказаний маршрут матиме сполучення зі сторони Славкува з Гданськом, німецьким Кілем та іншими країнами ЄС, а в Чорноморському порту — із поромними лініями до Хайдарпаші/Стамбулу (Туреччина) та Батумі/Поті (Грузія).

На першому етапі планується задіяти дві групи поїздів по 40 вагонів та виконувати один рейс на тиждень з однією групою вагонів.

Едвін Берзиньш також повідомив, що орієнтовна ціна за перевезення напівпричепів за маршрутом Славкув — Карасу становитиме EUR1,7 тис. та додав, що цей маршрут матиме цінову перевагу в порівнянні з існуючими, а при регулярному сервісі послуга буде конкурентна і за термінами доставки.

Нагадаємо, що Укрзалізниця вважає необхідним реалізацію власного мультимодального потенціалу та розвитку таких перевезень з низкою інших країн.