Укрзалізниця вважає необхідним розвиток мультимодальних перевезень з іншими країнами, — Едвін Берзиньш

Укрзалізниця вважає необхідним реалізацію власного мультимодального потенціалу та розвиток таких перевезень з іншими країнами. Про це повідомив виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш, виступаючи на V Міжнародній конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції».

Він повідомив, що на сьогоднішній день між Україною та Європейським Союзом майже відсутнє мультимодальне сполучення, а частка контейнерних перевезень всередині України занизька. Водночас країни ЄС покриває розгалужена мережа мультимодальних коридорів та терміналів, а частка контейнерних перевезень сягає 45%.

«Саме тому Укрзалізниця вбачає за необхідне зробити ряд кроків з реалізації мультимодального потенціалу країни спільно з судноплавними лініями, операторами терміналів, експедиторами, вантажовідправниками та великими промисловими виробниками», — наголосив Едвін Берзиньш.

Серед таких кроків він назвав розширення мережі терміналів Укрзалізниці, у тому числі з залученням приватних інвестицій; укладання договорів із світовими логістичними операторами, у тому числі представленими на ринку України — DHL, Maersk, COSCO та іншими.

Також Едвін Берзиньш вважає за необхідне відновлення роботи з організації контрейлерних перевезень у напрямку Україна — ЄС, адже на ринку існує потреба в організації перевезень напівпричепів без тягачів та супроводження водія; створення національного офісу продажу мультимодальних послуг та іноземних представництв для продажу комплексної мультимодальної послуги.

«Максимально ефективне використання стабільних договірних відносин з транспортними та експедиторськими компаніями, виробниками та вантажовідправниками на внутрішньому й міжнародному ринках дозволить значно посилити конкурентні позиції Укрзалізниці та України в цілому на міжнародному транспортному ринку, що позитивно відобразиться на всіх учасниках вантажоперевізного процесу», — резюмував виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски».

Нагадаємо, що за словами Едвіна Берзиньша, рівень контейнеризації вантажів, що перевозяться залізничним транспортом в Україні, має значний потенціал росту, і вже за три роки він може зрости з 1-2% до 15%.