Укрзалізниця вийшла на позитивний тренд розвитку вантажних перевезень, — Володимир Жмак

Укрзалізниця, незважаючи на економічну кризу та пандемію коронавірусу, під знаком яких пройшов весь 2020 рік, змогла змінити негативний тренд у вантажних перевезеннях на позитивний. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час пресконференції на тему «Укрзалізниця в цифрах: від 2018 року до сьогодні. Нагальні питання».

 

«Наприклад, частка вагонів Укрзалізниці у навантаженні у 2018 році складала 47%, а у 2020 році – 21%, частка вагонів у загальному парку у 2018 році складала 51%, а у 2020 – 16%. Чому це сталося? В першу чергу тому, що був створений штучний дефіцит вагонів Укрзалізниці, що почав формуватися ще у 2018-2019 роках», — констатував він.

Вказаний дефіцит вагонів Укрзалізниці, за словами Володимира Жмака, призвів до того, що ціни на оренду вагонів стали вищими за ринкові й, наприклад, у червні 2020 року ціна на зерновоз Укрзалізниці складала близько 1100 грн при ринковій вартості — приблизно 800 грн.

«Звичайно, при таких умовах приватні вагони їхали, а вагони Укрзалізниці стояли під парканом. Що ми зробили, щоб виправити цю ситуацію? Ми звернулись до ринкових інструментів і знизили ціну на наші вагони, в результаті чого вони стали конкурентоспроможні на ринку, і ринкова частка Укрзалізниці почала зростати. Вже у 2021 році ми розраховуємо досягти частки вагонів компанії у навантаженні на рівні 40%», — повідомив він.

Також одним із кризових факторів минулого Володимир Жмак назвав штучно створений дефіцит локомотивів, який призвів до великої кількості так званих «кинутих» поїздів й, як наслідок, величезним штрафам, які платила Укрзалізниця за несвоєчасну доставку вантажів.

Проте, за його словами, якщо у січні-жовтні 2020 року середньомісячне значення штрафів, які сплачувала Укрзалізниця за несвоєчасну доставку вантажів становило 20 млн грн, то вже у листопаді вдалося зменшили цей показник вдвічі — до 10 млн грн й компанія продовжує працювати над запобіганням штрафів і найвищим показником своєчасності доставки вантажів.

«Наші цифри ростуть, незважаючи на падіння української і світової економіки, як це не парадоксально звучить. Прості інструменти, належна диспетчеризація, ліквідація дефіциту локомотивів, злагоджена робота всіх підрозділів — дають свій результат»,— резюмував очільник Укрзалізниці.

Нагадаємо, що Укрзалізниця реалізує послуги вантажного рухомого складу за ринковими цінами та у зручному для вантажовласників обсязі.