Заява директора з комерційної роботи і логістики Укрзалізниці Іраклі Езугбая

Хочу зробити заяву про відставку з позиції директора з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця». Я людина команди, яка націлена на результат. Ми отримали організацію у глибокому занепаді, на жаль, побачили повне виснаження активів, великий негативний фінансовий результат минулого року у розмірі 12 млрд грн.

За 6 місяців, які ми тут провели, ми змінили тенденцію падіння вантажоперевезень й показали дуже гарні результати, особливо у четвертому кварталі, а також запланували бюджет 2021 року, який повинен вивести Укрзалізницю на позитивний фінансовий результат – з глибокого збитку перевести у прибуток.

Також ми розвернули тенденцію занепаду в частині ринку вагонів: Укрзалізниця останні два роки постійно втрачала долю вагонів на ринку й ми змінили цю тенденцію та почали нарощувати долю вагонів Укрзалізниці.

Водночас ми отримали дуже гарні, позитивні відгуки від ринку. Я радий тому, що вантажовласники з розумінням ставляться до тих досягнень, які ми маємо за останні 6 місяців. Ми показали гарні результати в частині дільничної швидкості, обігу вагонів, показали, як може працювати українська залізниця для росту економіки держави. Ми працювали чесно, не було жодного корупційного скандалу, до якого була б причетна Укрзалізниця і це також відмінність від попередніх періодів.

Водночас ми розуміємо, що є деякі сили, які не дуже зацікавлені у національному вантажоперевізнику. Зрозуміло, що те, що недоотримує Укрзалізниця, отримує хтось інший. На жаль, почалось цькування, яке вийшло за розумні рамки. Я не хочу пов’язувати ці два факти, проте реформа Укрзалізниці, що передбачає реорганізацію структури у вертикальну й орієнтовану на продукт, йде повільно.

Моя особиста думка полягає у тому, що ця організація потребує цієї реформи невідкладно, вона мала бути проведена ще 10 років тому, треба було пройти шлях, який пройшли усі успішні залізниці. З огляду на те, що ця реформа не була впроваджена, Укрзалізниця прийшла до тих результатів, які має сьогодні.

Саме тому я, як людина дії та людина командної роботи, націленої на результат, вважаю, що виходячи з ситуації, в якій моє особисте питання домінує над раціональним обговоренням майбутнього Укрзалізниці, маю піти у відставку з повною підтримкою голови правління, з повною підтримкою реформ, які розпочаті та з надією на те, що ці реформи будуть завершені. Укрзалізниця їх потребує і будь-який день, місяць, що ми відтерміновуємо реформу, наближає її до занепаду й не дозволяє вийти на нормальний, гідний рівень операційної діяльності, на яку заслуговує організація, її співробітники, які лояльні, віддані та працюють для успіху компанії.