Укрзалізниця впроваджує європейські практики для покращення приміських перевезень, — Володимир Жмак

Приміські пасажирські перевезення є найбільш збитковим напрямком роботи Укрзалізниці. Компанія буде укладати з місцевими органами влади публічні договори на приміські пасажирські перевезення. Проте для того, щоб механізм повноцінно запрацював, влада має прийняти новий закон «Про залізничний транспорт».

Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Ми з нетерпінням чекаємо прийняття профільного закону, тому що він зможе врегулювати два основних моменти. Перший — допуск приватних локомотивів до інфраструктури УЗ. Другий — запуск системи публічних договорів на пасажирські перевезення. Щоб вивести пасажирську вертикаль зі збитків, нам потрібно імплементувати європейську систему, коли перевізник укладає договори на перевезення пасажирів з центральними і місцевими органами влади», — наголосив Володимир Жмак.

У рамках таких договорів послуги перевізника оплачуються не через 2-3 роки, як це відбувається зараз, а в режимі реально наданих послуг.

«Зараз у нас виходить з ремонту електричка. Куди її направити? На маршрут Київ — Фастів, де місцева влада практично нічого не компенсує за перевезення пільгових пасажирів і не йде назустріч щодо укладення такого договору (хоча сама УЗ перераховує до місцевого бюджету понад 50 млн грн)? Або все ж на той напрямок, де у мене є конструктивний діалог з місцевими органами влади? Відповідь однозначна, і ми плануємо йти таким шляхом: є діалог — є електричка, немає діалогу — їздите на тому, що залишається», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця».

На сьогодні Укрзалізниця вже працює з Одеською обласною адміністрацією для покращення та пришвидшення сполучення Одеса — Ізмаїл, з Дніпровською обласною адміністрацією щодо поліпшення приміських перевезень. Також компанія в тісному діалозі з мерією Ірпеня й Вишневого.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 15 березня запустила модернізований приміський електропоїзд на маршруті Святошин – Буча. Він курсуватиме у пікові години перевезень вранці та ввечері та буде робити зупинки на станціях Святошин, Біличі, Ірпінь та Буча.