Стартував човниковий рух за маршрутом Святошин — Буча — Святошин

Укрзалізниця 15 березня запустила новий модернізований приміський електропоїзд на маршруті Святошин — Буча — Святошин. Він курсуватиме за цим маршрутом у пікові періоди перевезень вранці та ввечері.

Запуск нового поїзда став можливим завдяки підписанню меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво. Відповідний документ підписали директор виконавчий регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Артем Миронович, голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, міський голова Бучі Анатолій Федорук, міський голова Ірпеня Олександр Маркушин та селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш. Саме представники органів влади беруть на себе зобов’язання компенсувати залізничникам 100% витрат за перевезення громадян пільгових категорій. Ці витрати передбачені в місцевих бюджетах на 2021 рік.

Як зазначив директор виконавчий регіональної філії Артем Миронович, якісне приміське залізничне сполучення київського регіону зі столицею є альтернативним видом перевезень і основним, що дозволяє комплексно вирішити транспорнтну проблему міст-супутників столиці. Мешканці Ірпеня, Бучі, Коцюбинського зможуть швидко та зручно та без заторів у час пік — зранку та ввечері — доїхати на роботу або ж навчання, діставшись електропоїздом до станції метро Святошин. «Понад пів мільйона мешканців щоденно дістається до столиці. Ми сподіваємося, що третина цих пасажирів, — наголосив керівник, — скористається послугами залізниці. Для цього ми оновили за власні кошти три таких поїзди і в першому півріччі плануємо модернізувати ще два. Оновлений рухомий склад працюватиме на інших затребуваних напрямках. Як показує час, переваги впровадженнння першого такого проекту у напрямку Тарасівка — Київ —Тарасівка очевидні.Човниковий рух користується популярністю у наших пасажирів. Тож на часі — запуск човникового маршруту зі столиці до західних міст-супутників».

Для обслуговування приміських поїздів «човникового руху» сполученням Буча – Святошин – Буча задіяно електропоїзд ЕР-9м №534, який пройшов капітальний ремонт в умовах ПрАТ «КЕВРЗ» з подовженням терміну служби та поглибленою модернізацією. Електропоїзд сучасний, має підвищену комфортність та швидкість. Відстань із Бучі до станції Святошин у 18 км він долатиме в середньому за 22 хв., а з Ірпеня — за 15 хв., одночасно електропоїзд вміщує близько 1 тис. пасажирів. Ціна квитка – 13 гривень.

Так, зазначений поїзд щоденно, крім суботи та неділі, буде здійснювати 11 рейсів у пікові години (6 вранці та 5 ввечері). Поїзди зупинятимуться на станціях Святошин, Біличі, Ірпінь та Буча.

Довідково

У салонах вагонів електропоїзда встановлено нові герметичні віконні блоки, нові зручні крісла для пасажирів.

У вагонах встановлено світильники на базі світлодіодів, нові світлосигнальні пристрої.

В кабіні локомотиву замінено застарілі крісла машиніста на сучасні та зручні, кабіни керування облаштовано системою охолодження повітря.

Встановлено систему пожежної сигналізації та аерозольного пожежогасіння, салони вагонів облаштовано охоронною сигналізацією.

В електропоїзді модернізовано пічне та калориферне опалення, замінено системи керування і контролю температури в салонах.

Для комфорту та зручності пасажирів та залізничників встановлено електронні маршрутні покажчики та інформаційних табло в салонах. В електропоїзді встановлено нові зарядні агрегати.

Нагадаємо, перший поїзд відправлятиметься зі станції Святошин о 05:54 та прибуватиме на станцію Буча о 06:17. Наступні рейси відправлятимуться зі станції Святошин о 06:58, 08:23, 17:30, 18:34, 19:38.

У зворотному напрямку зі станції Буча у перший рейс поїзд відправиться о 06:27, потім – о 07:31, 08:56 та о 18:03 й 19:07.