Південна Корея зацікавлена у впровадженні високошвидкісного інтернету в українських потягах, – МІУ

Депутати 21-ї Національної асамблеї Республіки Корея, які відповідають за галузь транспорту, Чхо Ин Чхон та Чхо Чон Сі заявили про готовність Кореї допомогти із запровадженням високошвидкісного інтернету в українському транспорті.

Про це вони заявили після зустрічі із заступником міністра інфраструктури Дмитром Абрамовичем, передає пресслужба міністерства.

Сторони домовилися розширити співробітництво у впровадженні інтелектуальних транспортних систем та реалізації інфраструктурних проєктів на умовах державно-приватного партнерства.

«Ми маємо великий досвід із запровадження інформаційних технологій на транспорті, у тому числі в частині впровадження високошвидкісного інтернету, зокрема у потягах та автобусах», – зазначив Чхо Чон Сі.

Також сторони обговорили підготовку до реалізації проєкту з високошвидкісного залізничного руху в Україні та покращення рівня пасажирських перевезень залізницею.

«Реалізація проєктів у сфері залізничного транспорту є одним із пріоритетів роботи уряду України. Цьогоріч ми анонсували старт проєкту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні, який дозволить нам впровадити швидкості 21 століття та інтегруватися із залізницями ЄС. І ми готові до плідної співпраці з Кореєю за усіма напрямками, які мають спільний інтерес», – заявив Дмитро Абрамович.

Своєю чергою корейська сторона поінформувала про потенціал країни в частині запровадження швидкісного залізничного руху та підтвердила зацікавленість у розширенні співробітництва.

«Україна має усі підстави для отримання фінансових вкладень від Фонду співробітництва економічного розвитку. І я думаю, це питання найближчим часом вирішиться. Буду з увагою спостерігати та сприяти в реалізації цього проєкту», – зазначив Чхо Ин Чхон.

Нагадаємо, під час візиту української делегації до Південної Кореї також була укладена угода про грантове фінансування пре-ТЕО для будівництва євроколії в Україні. Мова йде про грант у 2 млн доларів.