Південно-Західна залізниця закликає органи місцевого самоврядування компенсувати витрати за перевезення пільговиків

Впродовж лютого 2021 року регіональна філія «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 409,3 тис. пасажирів пільгових категорій.

Сума наданих послуг становить 6,76 млн грн, з яких отримано компенсацію від органів місцевого самоврядування лише в розмірі 538,5 тис. грн., тобто 8 % від необхідної суми. Загалом заборгованість органів місцевого самоврядування за лютий 2021 року становить 6,22 млн грн.

Злісними боржниками вкотре залишаються місто Київ, де відсоток компенсації – 0% та Київська область – 13,5%. Так, сума заборгованності, наприклад, міста Фастів складає понад 4 млн.грн. У минулому році по місту Фастів перевезено 304, 8 тис. пасажирів пільгових категорій на суму понад 5 млн грн., з них компенсовано лише 1 млн. грн. За останні п’ять років заборгованість складає майже 42 млн грн. Таким чином місцева влада позбавляє мешканців міста можливості повноцінно користуватися комфортним та безпечним видом транспорту, як приміські залізничні перевезення.

Поза тим, найкраща ситуація з компенсацією коштів по Житомирській області, де компенсовано майже 20 % коштів за перевезення пільговиків, та Чернігівській — 13,5 %.

Наразі регіональною філією укладено численні договори щодо відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій громадян у приміському сполученні. За перші два місяці підписано 44 таких договори, а саме: з Вишнівською, Боярською, Житомирською, Коростенською, Бориспільською, Чернігівською, Ніжинською, Білоцерківською та іншими міськими радами , ОТГ Київської, Чернігівської, Житомирської, Хмельницької та Сумської областей.

Південно-Західна залізниця закликає органи місцевого самоврядування виконати свій обов’язок щодо відшкодування витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян у приміському сполученні.

Адже таке безвідповідальне ставлення місцевих органів влади відображається, насамперед, на якості обслуговування громадян, які користуються послугами залізничного транспорту. Залізничники наголошують, що значна фінансова заборгованість не дозволяє Південно-Західній залізниці повномасштабно ремонтувати рухомий склад, що призводить до зниження якості перевезень, зменшення кількості поїздів та скасування окремих рейсів. У разі налагодження фінансової дисципліни з боку боржників у питанні оплати проїзду пільгових категорій громадян, залізничики гарантують ритмічні перевезення належної якості.