У канадській провінції Онтаріо тестується технологія розпізнавання перешкод для безпілотних поїздів

Французька компанія Thales, канадський технологічний стартап Invision AI і оператор громадського транспорту Великого Торонто – компанія Metrolinx спільно розробляють технології безпілотного управління рейковим транспортом. Мета партнерства полягає в створенні платформи, яка може бути розгорнута на мережах міського, приміського і магістрального залізничного транспорту.

Дослідний зразок системи протягом 6 місяців тестувався на поїздах оператора GO Transit, що звертаються на декількох лініях Metrolinx в Торонто. Встановлюється в головній частині поїзда апаратура для мультиспектрального сенсорного виявлення, що включає в себе радари, відеокамери і лідар в поєднанні з кіберзахищеною системою збору та обробки даних на основі радіозв’язку стандарту 4G / LTE. Зібрані дані використовуються для розпізнавання перешкод та інших небезпечних ситуацій. Випробування засобів збору інформації продовжаться протягом ще 6 місяців в різних погодних умовах і при різній видимості.

Проект технологій безпілотного управління поїздами реалізується Центром інновацій провінції Онтаріо і підтримується провінційним урядом через програму WinterTech. Вартість програми оцінюється 1,47 млн канад. дол. (1,17 млн дол. США), причому уряд виділяє 483,6 тис. канад. дол., партнери програми – близько 1 млн канад. дол.