Укрзалізниця використовуватиме низку можливостей для надходжень коштів й подальшого розвитку, – Іван Юрик

Укрзалізниця очікує у 2021 році на зростання основного прибуткового сегменту бізнесу – вантажоперевезень, де наразі вже фіксується позитивна динаміка. Про це повідомив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик у ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Також ми плануємо і далі продавати всі наші непрофільні активи і металобрухт, щоб генерувати додаткову ліквідність. Будемо продовжувати оптимізацію непріоритетних витрат, залишаючи тільки витрати по ключових напрямах», – наголосив він.

Водночас, за словами Івана Юрика, Укрзалізниця буде ініціювати зміни в тарифній політиці, мінімізацію податкових відрахувань, таких як податок на землю і податок на дизель.

Крім того компанія звернеться до уряду з проханням переглянути дивідендну політику, адже, як підкреслив очільник Укрзалізниці, наприклад в Європі держави видають мільярдні дотації для того, щоб утримати державні залізничні компанії на плаву, а в Україні навпаки – держава чекає сплати дивідендів.

«Наше завдання в тому, щоб Укрзалізниця ставала ефективнішою з точки зору собівартості надання послуг. Це все дозволить нам направити вивільнений ресурс на підвищення соціальних стандартів, оскільки останній раз для залізничників вони змінювалися два роки тому», – резюмував Іван Юрик.