Alstom побудує для Іспанії 152 приміських електропоїзда X’Trapolis

На початку березня 2021 рада директорів Renfe – іспанського національного залізничного оператора схвалила укладення контрактів з компаніями Alstom і Stadler на поставку приміських поїздів, а тепер Alstom оприлюднила деталі свого контракту вартістю понад 1,4 млрд євро.

На заводі Alstom в Санта-Парпетуа-да-Мугоза поруч з Барселоною буде побудовано 152 електропоїзди сімейства X’Trapolis підвищеної місткості – кожен склад довжиною 100 м зможе перевезти понад 900 пасажирів, що на 20% більше, ніж експлуатований Renfe приміський рухомий склад. Потяги X’Trapolis будуть складатися з одноповерхових кінцевих і двоповерхових проміжних вагонів. Крім того, контракт передбачає технічне обслуговування 56 поїздів протягом 15 років і поставку запчастин. Більше 80% комплектуючих для цих поїздів закуплять у іспанських підприємств.

Велике число дверей і збільшений простір в зоні посадки-висадки забезпечать скорочення простою поїздів на станціях. Потяги будуть адаптовані для пасажирів з обмеженою мобільністю, також в них обладнають зони для велосипедів і дитячих колясок. Для досягнення максимально високої готовності і швидкого розгону передбачено використання більш ефективного тягового приводу і новітньої системи управління поїздом. Після завершення терміну служби 98% використовуваних в вагонах матеріалів допускають переробку для повторного застосування.

Концепція цих інноваційних поїздів протягом 2 років розроблялася командою з більш ніж 100 фахівців, які представляють різні підприємства Alstom по всьому світу. Керівництво проектом і його координацію забезпечували експерти підприємства в Санта-Парпетуа-да-Мугоза і центру компетенцій в Мадриді.

X’Trapolis є технологічною платформою для створення приміських і регіональних поїздів, що курсують на високозагруженних лініях. Всього за останні 10 років компанія Alstom побудувала понад 5000 вагонів поїздів цього сімейства для великих міст Австралії, Чилі, Іспанії, ПАР і Франції.