Німеччина: завершена реконструкція залізничного вузла Галле. Вартість проекту – 800 млн євро

Після 6 років будівельних робіт введений в експлуатацію повністю модернізований транспортний вузол Галле, який стане одним з ключових хабів залізниць Німеччини (DB). В ході реконструкції без переривання перевізного процесу DB повністю перебудували станцію Галле-Головний, поклали 50 км шляху, 200 стрілочних переводів та впровадили дві системи мікропроцесорної централізації (МПЦ), а також встановили шумозахисні екрани вздовж шляхів. Тепер швидкість руху поїздів через вузол збільшилася в 4 рази. Крім того, введена в експлуатацію нова сортувальна станція.

Вартість проекту склала 800 млн євро. В якості інвесторів виступили уряд Німеччини, DB, федеральна земля Саксонія-Ангальт і владa міста Галле.

Станція Галле-Головний входить в число 16 вокзалів, на яких DB випробують нові технології в сфері обслуговування пасажирів. Тут, зокрема, побудували дві автоматизовані стоянки на 12 велосипедів кожна, виконані у вигляді веж, в яких є ліфт і велосипеди розміщуються один над іншим. Передбачено також сервісний центр для усунення дрібних поломок велосипедів. Залізничний вузол Галле також грає важливу роль в вантажних перевезеннях. Тут перетинаються коридори, що проходять з півночі на південь і від портів Північного моря в Південно-Східну Європу. Модернізація ділянок, що примикають до вузла, буде в найближчі роки продовжена.