З Іспанії в Данію залізницею відправлено перший контейнер зі свіжими овочами та фруктами

По маршруту дистриб’юторської мережі CoolRail (знаходиться в управлінні транспортної компанії Transfesa Logistics, Іспанія) з іспанського Алмусафес (провінція Валенсія) в Данію залізницею відправлено перший рефрижераторний контейнер зі свіжими овочами та фруктами. На зупинці в німецькому Кельні контейнер був включений до складу іншого поїзда. Надалі планується організувати такі поставки на регулярній основі.

Час контейнера в дорозі склало 5 діб., що можна вважати конкурентною перевагою перед автотранспортом. До того ж перевезення по залізниці дозволяє знизити викиди вуглекислого газу більш ніж на 70% в порівнянні з автомобільним транспортом. Економічно більш привабливим буде і зворотний рейс з порожніми паллетами, що належать логістичному провайдеру Euro Pool System, оскільки останній здійснює спільну діяльність з Transfesa Logistics на маршрутах CoolRail.

Дана ініціатива стала реакцією на зростаючий попит на використання залізничного транспорту як єдиного способу перевезення в роздрібних ланцюгах поставок з боку ряду великих клієнтів. Серед них – постачальна компанія Coop Trading, яка організовує доставку продуктів для роздрібних мереж на території Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції. Всі ці країни вже залучені в мережу CoolRail, яка розглядається як хороша можливість подальшого розширення використання залізниць для постачання продуктів по всій Європі.

Мережа перевезення свіжих продуктів залізничним транспортом між південною та північно-західною частинами Європи, якою є CoolRail, функціонує з травня 2019 р. В даний час вона пов’язує провінцію Валенсія з Роттердамом в Нідерландах і пунктами призначення в Великобританії, Німеччині, Польщі Данії, Норвегії та Фінляндії