Etihad Rail займеться перевезенням кам’яних матеріалів поїздами масою 7000 тонн

Etihad Rail, оператор національних залізниць ОАЕ, і Stevin Rock, одна з найбільших в світі гірничодобувних компаній, підписали угоду про перевезення кам’яних матеріалів з кар’єру, розташованого на території промислової зони Al Ghail в еміраті Рас-ель-Хайма на півночі країни, в столицю ОАЕ Абу-Дабі. 

Документ є першим із серії комерційних угод, намічених до підписання в рамках введення в експлуатацію залізниці протяжністю 605 км від станції Гвейфат на кордоні з Саудівською Аравією до порту Фуджейра на східному узбережжі країни. 

За прогнозами, з кар’єру компанії Stevin Rock в еміраті Рас-ель-Хайма Etihad Rail щорічно буде вивозити до 3,5 млн т кам’яних матеріалів. Для цього буде потрібно виконувати 500 рейсів поїздами довжиною 1 км і масою 7000 т, сформованими з 70 вагонів. Підписана угода має важливе значення з екологічної точки зору, оскільки дозволить скоротити до 100 тис. рейсів вантажного автотранспорту в рік. 

Stevin Rock щорічно видобуває в трьох кар’єрах близько 80 млн т каменю – вапняку, доломіту і габро. Компанія працює в еміраті Рас-ель-Хайма з 1978 р, забезпечуючи високоякісними сировинними матеріалами такі галузі, як будівельна, сталеливарна, хімічна, а також виробництво цементу, скла та ін. 

Etihad Rail почав будівельні дорожні роботи в промисловій зоні Al Ghail в 2020 р. в рамках проекту розвитку перевезень сировини з кар’єрів, розташованих в еміратах Рас-ель-Хайма і Фуджейра, до споживачів в інших частинах країни.