Transilien проводить випробування програми, яка підтримує пошук вільних місць в приміських поїздах

Оператор Transilien – дочірній підрозділ Національного товариства залізниць Франції (SNCF) виконує приміські перевезення в Великому Парижі. У березні 2021 р. оператор приступив до випробувань системи Hector, яка допомагає пасажирам вибрати менш наповнений вагон в поїзді. Випробування проводяться за підтримки транспортної адміністрації Великого Парижа Île-de-France Mobilités на приміській лінії H (Париж-Північний вокзал – Понтуаз – Люзарша – Вальмондуа), на якій добовий пасажиропотік до пандемії коронавіруса досягав 260 тис. чол. Останнім часом на лінії Н відзначалася нерівномірність розподілу пасажирів по вагонах: деякі були переповнені, тоді як інші залишалися малонаповненими. Ця ситуація ускладнювала дотримання пасажирами вимог по соціальному дистанціювання.  

Система Hector відстежує наповненість вагонів, використовуючи дані лічильників, які встановлені в електропоїздах Z 50000 Francilien виробництва компанії Bombardier. Ця інформація передається в мобільний додаток, який пасажири можуть завантажити в свої телефони. У додатку на кольоровій схемі червоним відображаються заповнені вагони, жовтим – з середньою наповненістю, зеленим – з вільними місцями. 

Випробування системи Hector повинні підтвердити її потенціал щодо усунення скупчень пасажирів на окремих ділянках платформ і прискорення посадки завдяки вибору пасажирами менш населених вагонів.