Компанія European Sleeper оголосила про запуск нічних поїздів Брюссель – Прага починаючи з квітня 2022 року

Базована в Нідерландах стартап-компанія European Sleeper оголосила про початок звернення в квітні 2022 р. міжнародних нічних пасажирських поїздів Брюссель – Прага, що проходять через Антверпен, Роттердам, Амстердам, Берлін і Дрезден. 

Рухомий склад в основному буде надано чеським оператором пасажирських перевезень RegioJet, з яким компанія European Sleeper вступила в партнерські відносини. RegioJet має досвід на ринку міжнародних пасажирських перевезень, працюючи на напрямку між Прагою і містом Кошице на сході Словаччини, а також, в літній сезон , між Прагою і хорватським приморським містом Рієка. 

RegioJet візьме на себе організацію перевезень в Німеччині і Чехії, а на бельгійській території цим займеться Національне товариство залізниць Бельгії (SNCB). Відносно Нідерландів дане питання поки залишається відкритим.

Для залучення інвестицій European Sleeper планує випуск акцій починаючи з травня 2021 р. Крім того, компанія вишукує можливості по відкриттю до грудня 2022 р. додаткових маршрутів між Нідерландами та Бельгією. У планах компанії також залучення коштів для придбання власного рухомого складу і встановлення нових, більш привабливих стандартів якості обслуговування пасажирів при організації міжнародних залізничних перевезень. 

Поява нових гравців на ринку, таких як European Sleeper, багато в чому обумовлено зростанням шансів на повернення нічних поїздів на залізниці Європи через скорочення числа дешевих квитків на авіарейси внаслідок пандемії коронавіруса.