Перше замовлення на поїзди на водневому паливі для регіонів Франції Відправлено 9

Французькі регіони Овернь – Рона – Альпи, Бургундія – Франш-Конте, Гранд-Ест і Окситанія відповідно до досягнутих раніше домовленостей оформили перше замовлення на гібридні поїзда, що працюють від контактної мережі і водневих паливних елементів. Оператор пасажирських перевезень SNCF Voyageurs, діючи від імені регіонів, замовив компанії Alstom 12 таких поїздів. В якості опції передбачена поставка ще двох. Вартість контракту – близько 190 млн євро.

Введення в експлуатацію поїздів на водневому паливі сприятиме зменшенню викидів парникових газів і зниження рівня шуму. Ці цілі були намічені прийнятим французьким урядом в 2018 р. планом розвитку водневої енергетики і реалізованої в країні програмою PLANETER, спрямованої на зниження шкідливих викидів поїздами TER регіонального сполучення. Інші регіони Франції теж проявили інтерес до впровадження подібних поїздів.

Нові поїзди будуть створені на основі сімейства Coradia Polyvalent. До нього відносяться розроблені раніше компанією Alstom поїзда, які можуть працювати від декількох систем електропостачання, що розрізняються за родом струму, величині і частоті напруги живлення, а також оснащуватися дизельними двигунами. Чотирьохвагонні гібридні потяги довжиною 72 м з 218 місцями для сидіння зможуть проходити до 600 км по ділянках, що не обладнані контактною мережею, а за своїми тягово-динамічними характеристиками і рівнем комфорту не поступаються серійним поїздам.