ČD Cargo знову закуповує багатосистемні електровози нового покоління TRAXX MS3

Одним з основних пріоритетів ČD Cargo, вантажного підрозділу залізниць Чехії, є оновлення локомотивного парку, і перш за все придбання багатосистемних електровозів. Це дозволить компанії зміцнити позиції на зарубіжних ринках. Якщо в 2020 р. в умовах пандемії за межі Чехії було відправлено 4,5 млн т вантажів, то на поточний рік заплановано як мінімум подвоїти цей показник. Відповідно до рішення про посилення парку тягового рухомого складу за рахунок придбання багатосистемних електровозів, прийнятим радою директорів компанії, планується щорічно отримувати по 10 од.

У вересні 2020 р. ČD Cargo оголосила черговий тендер на поставку електровозів, в якому взяли участь 13 компаній. Його знову виграла Bombardier Transportation, нині входить до групи компаній Alstom. В рамках раніше укладеного контракту на мережу ČD надійшли 10 багатосистемних електровозів третього покоління TRAXX MS3. В ході дослідної експлуатації перші два електровоза виконали пробіг більше 160 тис. км. Згідно з контрактом всі 10 локомотивів повинні до кінця 2021 р. отримати допуск до експлуатації спочатку на мережі ČD, а потім у Словаччині, Німеччині, Австрії, Польщі та Угорщини. У перспективі допуск буде отримано на всю європейську мережу.

Рішення про посилення та оновлення локомотивного парку було прийнято також у зв’язку з необхідністю виведення з експлуатації машин, термін служби яких закінчився, а також модернізації локомотивів, потужність яких стала недостатньою для водіння складів підвищеної маси на протяжних маршрутах.

Поставка наступних 10 електровозів TRAXX MS3 планується на 2022 р.