Залізниці Чехії замовили 180 пасажирських вагонів побудови Siemens Mobility і Škoda Transportation

Оператор залізниць Чехії České dráhy (ČD) продовжує оновлення свого парку вагонів для далеких внутрішніх і міжнародних сполучень. Консорціум у складі компаній Siemens Mobility і Škoda Transportation виграв тендер на поставку ČD 20 дев’ятивагонних пасажирських поїздів локомотивної тяги, що складаються з вагонів Viaggio Comfort, включаючи вагони з постами управління. Ці вагони, розраховані на максимальну швидкість 230 км/год, будуть поставлені з 2024 по 2026 рік, вартість замовлення – приблизно 500 млн євро. Ще два аналогічних вагона планує придбати чеський оператор інфраструктури, щоб використовувати їх для контролю стану колії.

Рішення про покупку вагонів прийнято в зв’язку з планами збільшити дозволену швидкість пасажирських поїздів на звичайних (НЕ високошвидкісних) лініях залізниць Чехії з нинішніх 160 до 200 км/год. У 2018 році залізниці Чехії вже замовили 50 вагонів Viaggio Comfort тих же виробників.

Нові вагони оснащені кріслами з регулюванням нахилу спинки в салонах першого і другого класу. Вікна в салонах дозволяють пропускати сигнали стільникового зв’язку. Передбачені розетки для заряду електровелосипедів, бездротовий доступ до Інтернету, бортові системи резервування місць та інформування пасажирів. Вагони першого класу оснастять бездротовими пристроями для заряду мобільних телефонів. У кожному поїзді будуть виділені місця для перевезення 12 велосипедів.

Передбачається, що вагони будуть допущені до експлуатації в Чехії і сусідніх європейських країнах – Німеччині, Австрії, Словаччини, Угорщини та Польщі, в зв’язку з чим вони повинні відповідати вимогам, що діють в цих державах. Вагони з постами управління забезпечать бортовими пристроями європейської системи управління рухом ETCS та відповідних національних систем.