Данія закупить у Alstom до 150 електропоїздів Coradia Stream

Державні залізниці Данії (Danske Statsbaner, DSB) придбають у компанії Alstom щонайменше 100 п’ятивагонних електропоїздів, побудованих на платформі Coradia Stream в рамках контракту вартістю 20 млрд дат. крон (3,2 млрд дол. США), який вважається найбільшою угодою за всю історію DSB. 

Всього в DSB планують закупити до 150 таких поїздів, які стануть основою парку рухомого складу, який обслуговує маршрути між західними і східними районами країни.

Аналогічні електропоїзди вже експлуатуються в Італії. Вони здатні розвивати швидкість 200 км/год при величині прискорення 1,2 м/с і мають вісім обмоторенних осей в конфігурації, схожій з поїздами Intercity Next Generation (ICNG), які Alstom поставляє для залізниць Нідерландів (NS). Однак на цей раз запропонована інша конструкція кабіни машиніста. Кожен поїзд вміщає 300 пасажирів. 

Alstom також візьме на себе зобов’язання з обслуговування електропоїздів в двох нових спеціалізованих депо в Орхусі і Копенгагені, будівництво яких зараз ведеться силами DSB. 

Поставки нових електропоїздів почнуться в 2024 році і будуть продовжені до 2029 року, після чого поїзди IC3, IR4 і IC4, використовувані в даний час в Данії, виведуть з експлуатації. Перші потяги Coradia Stream надійдуть в обіг в кінці 2024 р.