Китай розвиває базу розробок в галузі залізничного транспорту і логістики

У Китаї 15 березня 2021 року в новому районі Сісянь (провінція Шеньсі) в урочистій обстановці було відкрито Лабораторію розробки інтелектуальних систем управління рухом поїздів (RITCL), об’єднана лабораторія прикладних технологій інтелектуальної логістики та інноваційний центр молодих вчених. У церемонії взяли участь керівники районної та регіональної адміністрацій, представники науки, промисловості та бізнесу в галузі залізничного транспорту і логістики, в тому числі компанії CASCO. Новий район Сісянь покликаний стати опорною точкою економічного пояса Шовкового шляху, зразком урбанізації нового типу і відігравати активну роль у розширенні відкритості західних районів країни зовнішньому світу. У досягненні цих цілей велике значення надається побудови багаторівневої комплексної транспортної системи.

Лабораторія RITCL була створена компанією Shaanxi Railway and Logistics Industry Group і CASCO – одним з перших на китайському залізничному ринку спільним підприємством, заснованим в 1986 р. компаніями Alstom і корпорацією China Railway Signal & Communication. У структуру RITCL увійдуть сектори по створенню інтелектуальних систем управління рухом поїздів, інтелектуальних станцій і диспетчерських центрів, а також сектор випробувань.

Засновники впевнені, що науковий комплекс стане форпостом інноваційних досліджень високих технологій, одним з основних напрямків діяльності якого буде розробка принципово нової системи управління рухом поїздів з рухомими блок-ділянками наступного покоління, що базується на національній системі супутникової навігації BeiDou. Шляхом залучення талановитих фахівців планується розвивати незалежні дослідження в області цифровізації, інформатизації та інтелектуальної трансформації залізничного транспорту і логістики, розробки інженерних додатків для промисловості, вводити нові галузеві стандарти.