Stadler поставить до Швейцарії додатково 60 потягів KISS

Федеральні залізниці Швейцарії (SBB) оформили з компанією Stadler замовлення вартістю 1,3 млрд швейц. фр. (Близько 1,18 млрд євро) на поставку 60 двоповерхових поїздів InterRegio, скориставшись чинної опцією існуючого контракту. Введення в експлуатацію перших поїздів заплановано на 2024 р. 

Новий парк покликаний заповнити нестачу рухомого складу для перевезень в регіональних повідомленнях. Причому 41 поїзд, який відповідає вимогам закону про неприпустимість дискримінації осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема при виконанні регіональних перевезень, прийде на зміну застарілому парку. Ще 19 поїздів будуть використані в регіональному сполученні в районі Цюріха і у франкомовному регіоні на заході Швейцарії. 

В даний час SBB експлуатують 93 двоповерхових електропотяги Regio та його модернізованої версії InterRegio. Поїзд InterRegio довжиною 150 м має 466 місць для сидіння, а його низькопідлоговий дизайн забезпечує безбар’єрне середовище для всіх без винятку пасажирів. 

Потяги InterRegio обладнані розетками та сучасними інформаційними системами, а також мають зручні майданчики для розміщення велосипедів, багатофункціональні відділення з місцями для дитячих колясок і туалетні кімнати. 

У Німеччині такі поїзди отримали назву komfortabler innovativer spurtstarker S-Bahn-Zug (комфортабельний інноваційний поїзд S-Bahn), або KISS.