Представлений дизайн-проект високошвидкісного поїзда для магістралі Rail Baltica

Експерти компанії RB Rail розробили віртуальну модель високошвидкісного електропоїзду для проекту магістралі Rail Baltica, яка зв’яже країни Балтії з залізничною мережею Західної Європи. 

У моделі закладений один елемент, який об’єднує Прибалтійські держави: в кольоровій гамі поїзда знайшли своє відображення три складові, які асоціюються з Балтійським морем, – сонце, вода і пісок. Загальні обриси поїзда багато в чому схожі з тими, що притаманні високошвидкісному рухомому складу, які експлуатуються в Європі і світі. 

У складі поїзда передбачаються вісім вагонів з місцями класу стандарт – в кожному вагоні їх приблизно 70. Вагони будуть обладнані бездротовою мережею Wi-Fi, USB-розетками, точками для зарядки телефонів, а також екранами з актуальною інформацією про маршрут руху. У вагонах бізнес-класу за аналогією з літаками пасажирам буде надано більше вільного простору, в тому числі для ніг, за рахунок меншого числа крісел. У спеціально обладнаних купе можливе проведення телеконференцій.

Вагон-ресторан або кафетерій пропонується розташувати між вагонами бізнес-класу і класу стандарт. Пасажирам там запропонують напої та закуски під час поїздки. 

 Для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями передбачені спеціально обладнані місця. У туалетних кімнатах розмістять пеленальний столик. Крім того, окремі місця будуть відведені для пасажирів з дозволеними до перевезення тваринами, а також для велосипедів і багажу. 

Потяги обладнають системами виявлення тютюнового диму і відеоспостереження.