Британський оператор Network Rail запропонував залучити приватні інвестиції для оснащення залізниць оптоволоконною мережею

Оператор інфраструктури залізниць Великобританії Network Rail оприлюднив плани щодо залучення до 1 млрд ф. ст. приватних інвестицій для модернізації залізничної телекомунікаційної мережі. Ці кошти будуть спрямовані на заміну 16 тис. км кабельних ліній оптоволоконними.

За оцінкою Network Rail, при такому підході потужність нової оптоволоконної мережі буде перевищувати потреби залізничного транспорту. У зв’язку з цим надлишки пропускної здатності каналів можуть бути використані третіми сторонами для своїх потреб. Сторонні компанії також можуть скористатися в комерційних цілях більш низькою вартістю передачі даних по залізничній оптоволоконної мережі в порівнянні з аналогами. 

Застосування оптоволоконної мережі передачі даних дозволить оператору Network Rail вести в режимі онлайн моніторинг стану інфраструктурних об’єктів, таких як мости і дренажні споруди, і скоротити витратні візуальні перевірки. Впровадження нової телекомунікаційної мережі в кінцевому рахунку призведе до скорочення числа затримок поїздів і зупинок руху. Наприклад, нові оптоволоконні датчики зможуть своєчасно виявляти зсуви поблизу залізничного полотна, а також виявляти повалені дерева.

Нова оптоволоконна система обіцяє переваги і пасажирам, оскільки створить передумови для поліпшення роботи мережі Wi-Fi, якою вони користуються на борту поїзда.