Уряд Франції виділить 4,1 млрд євро на будівництво ВСМ Бордо – Тулуза

Уряд Франції направить 4,1 млрд євро на будівництво ВСМ Бордо – Тулуза довжиною 222 км за проектом вартістю 6 млрд євро, який обговорювався близько 40 років. Про це стало відомо з обігу прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса на адресу президента регіональної ради Окситанії і мера Тулузи.

Прем’єр-міністр також оголосив, що Франція звернеться до Євросоюзу за фінансовою допомогою, яка могла б покрити 20% витрат. Частину коштів розраховують отримати від місцевої влади тих територій, по яких пройде траса.

Ділянка ВСМ довжиною 55 км на південь від Бордо стане загальним з майбутньою високошвидкісною лінією, що веде до Іспанії. Будівництво ВСМ Бордо – Тулуза планують почати в 2024 році і відкрити для руху в 2030 р. З введенням лінії в експлуатацію час у дорозі між Бордо і Тулузою скоротиться з нинішніх 2 год 10 хв до приблизно 1 год, а між Парижем і Тулузою – з 4 год 20 хв до 3 год.

Вирішено також прискорити будівництво ділянки Монпельє – Безьє в складі майбутньої ВСМ Монпельє – Перпіньян. Прем’єр-міністр висловив сподівання, що процедури узгодження за цим проектом, необхідні для початку будівництва, будуть завершені у 2022 р.

Заяви уряду означають, що на даний момент вдалося змінити курс президента Франції Еммануеля Макрона, який з приходом до влади в 2017 р. оголосив про припинення здійснення планів, пов’язаних з будівництвом нових високошвидкісних ліній в країні. Однак з тих пір свою роль зіграв зростаючий тиск з боку регіонів, які виступали за якнайшвидше просування проектів ВСМ і зниження частки повітряного транспорту на ринку пасажирських перевезень. В кінцевому підсумку уряд також взяло курс на скорочення числа внутрішніх авіарейсів на користь розвитку мережі високошвидкісних залізниць.