Компанія Alstom поставила для Індії 100-й електровоз Prima T8

Компанія Alstom поставила 100-й за рахунком електровоз Prima T8 для залізниць Індії (IR). Кожен з цих локомотивів, виготовлених на території Індії, може вести поїзд масою 6000 т з максимальною швидкістю 120 км / год. 

Перший двосекційний восьмивісний електровоз Prima T8 з серійним позначенням WAG-12 був введений в експлуатацію на залізницях Індії в травні 2020 р. До теперішнього часу загальний пробіг цих локомотивів склав близько 5 млн км. Електровози використовуються на основних вантажних маршрутах, в тому числі ними в грудні 2020 р. здійснені перші поїздки на зданих в експлуатацію ділянках виділених Східного і Західного вантажних коридорів. 

Локомотиви беруть участь в перевезеннях таких ключових вантажів, як вугілля, цемент, продовольче зерно, добрива, нафтохімічна продукція, мінеральна сировина, а також поштових відправлень по території 17 штатів і двох союзних територій Індії.

Локомотиви Prima T8 будують в Індії в рамках укладеного в 2015 р. контракту вартістю 3,5 млрд євро на поставку 800 вантажних електровозів потужністю близько 9 мВт. Їх складання здійснюється на заводі в м. Мадхепур (штат Біхар), ступінь локалізації виробництва досягає 85%. Планується щорічно випускати 120 локомотивів. Обслуговування електровозів на даний момент організовано в сучасному депо в м. Сахаранпур (штат Уттар-Прадеш), де також розміщений навчальний центр для підготовки машиністів та інших фахівців-залізничників. До теперішнього часу пройшли навчання понад 500 машиністів, приблизно стільки ж людей центр повинен випускати щорічно. 

Друге депо для обслуговування локомотивів Prima T8 в м. Нагпур (штат Махараштра) почне діяти у 2022 р.

За даними IR, в 2020/2021 фінансовому році на залізницях Індії було перевезено 1232 млн т вантажів, що на 2% більше, ніж за попередній аналогічний період. Введення в обіг прискорених поїздів дозволив збільшити середню швидкість перевезення вантажів на 83%, що призвело до скорочення обороту вагонів, а також забезпечило своєчасну доставку товарів першої необхідності в період пандемії COVID-19.