SNCF запустило в Іспанії бюджетні високошвидкісні поїзди

OUIGO España – дочірня компанія Національної спілки залізниць Франції (SNCF) приступила 10 травня 2021 р. до високошвидкісних пасажирських перевезень за маршрутом Мадрид – Барселона, використовуючи бюджетні поїзда бренду OUIGO.

Щодня між двома головними містами Іспанії курсують 10 поїздів OUIGO, час у дорозі становить 2,5 год. Вартість поїздки починається від 9 євро. Передбачені зупинки в Сарагосі і Таррагоні.

OUIGO España розраховує продавати до 30 тис. квитків в день і відкрити нові маршрути з часом в дорозі менше 2,5 год між столицею країни і містами Валенсія, Аліканте, Севілья і Малага.

У грудні 2020 р. SNCF відклало початок експлуатації поїздів OUIGO в Іспанії з березня на травень поточного року через жорсткі коронавірусні обмеження, які були зняті 9 травня. OUIGO España стала першою в складі групи SNCF компанією, що виконує високошвидкісні перевезення на зарубіжному ринку.

Для високошвидкісних перевезень в Іспанії OUIGO España використовує двоповерхові поїзди TGV Euroduplex, адаптовані для умов залізниць цієї країни. Зокрема, їх дооснащують апаратурою автоматичної локомотивної сигналізації LZB.