Потяги на водневому паливі з’являться в передмісті Берліна

Потяги з живленням від паливних елементів на основі водню замінять дизельний пересувний склад на лінії Heidekrautbahn, що примикає до міської залізниці Берліна з півночі і входить до складу регіональної залізниці Niederbarnimer Eisenbahn (NEB). Крім того, в цій частині федеральної землі Бранденбург з’являться автобуси на водневому паливі.

Міністерство транспорту та цифрової інфраструктури (BMVI) виділив на фінансування проекту 25 млн євро, в тому числі 9 млн євро на придбання шести поїздів на водневому паливі для NEB. Вони замінять дизель-поїзда Talent споруди Bombardier на лінії Heidekrautbahn. Фінансову підтримку BMVI також надасть робіт зі створення потужностей генерації водню та будівництва пунктів заправки. В реалізації проекту беруть участь Бранденбурзький технічний університет Котбус-Сенфтенберг (BTU) і Німецький центр авіації та космонавтики (DLR).

Рух на всьому протязі однопутної лінії Heidekrautbahn було відновлено після об’єднання Німеччини. Ввести в експлуатацію поїзда на водневому паливі планують в грудні 2024 р. Загальна вартість проекту складе 100 млн євро.