Потяги Connecting Europe Express здійснять тури по 26 країнам Європи

Комісія ЄС оголосила 2021 рік Європейським роком залізниць, в рамках проведення якого планується запуск по 26 європейським країнам тематичних поїздів Connecting Europe Express. Проект покликаний наочно продемонструвати, як залізничний транспорт сприяє розвитку бізнесу і суспільства в Євросоюзі, становленню культурних, економічних і особистісних зв’язків між країнами – членами ЄС, підкреслити значення інвестиційної політики ЄС для розвитку транспортної інфраструктури. 

На кожній зупинці поїздів заплановано заходи, спрямовані на роз’яснення ролі залізничного транспорту в житті суспільства і виявлення проблем і вузьких місць, що перешкоджають залученню нових пасажирів і вантажів. З метою популяризації планів розвитку залізничного транспорту, передбачених в Стратегії стійкою і інтелектуальної мобільності ЄС і є важливим елементом створення транс’європейської транспортної мережі TEN-T, намічено провести п’ять тематичних конференцій в Лісабоні, Бухаресті, Брно, Берліні та Бетембурге.

 З урахуванням різної ширини колії на залізницях країн ЄС будуть сформовані три поїзди. Поїзд нормальної колії буде складатися з шести вагонів: двох з виставковою експозицією, конференц-вагона, вагона-ресторану, а також пасажирських з кріслами для сидіння і спального. Поїзд з візками колії 1668 мм курсуватиме по Португалії та Іспанії, а колії 1520 мм – по країнах Балтії.

 Перший поїзд Connecting Europe Express відправиться в шлях 2 вересня 2021 р. з Лісабона – столиці країни, яка головує в Раді ЄС у першій половині 2021 р. протягом 36 днів три поїзди побувають в 70 містах 26 країн, включаючи Любліну – столицю країни, що головує в другій половині 2021 р. і завершать програму в Парижі 7 жовтня 2021 р.

Організатори проекту висловлюють впевненість, що для досягнення цілей, позначених в екологічній програмі ЄС, необхідно подальше зміцнення позицій залізничного транспорту за рахунок послідовного нарощування пропозицій по далеким міжнародним пасажирським повідомленнях і передачі вантажів з інших видів транспорту.