Польський регулятор схвалив створення спільного польсько-литовського оператора мультимодальних перевезень

Польська національна служба з розвитку конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) схвалила створення спільного підприємства в складі польського оператора вантажних перевезень PKP Cargo і литовського LTG Cargo Polska.

Угода про створення спільного оператора мультимодальних перевезень було підписано 17 вересня 2020 року на нараді на вищому рівні у Вільнюсі за участю польської та литовської сторін. Акціонерний капітал СП становить 1,3 млн злотих (340 тис. дол. США).

У PKP Cargo відзначили, що поряд з контейнерами СП буде готове перевозити автомобільні напівпричепи за технологією «котиться шосе». Щорічно польсько-литовський кордон перетинають близько 2,7 млн ​​вантажних автомобілів, тому перемикання вантажопотоку на залізницю сприятиме підвищенню безпеки руху та зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище.

У поточних планах нового оператора – задоволення попиту на мультимодальні перевезення за участю залізничного транспорту з Литви до Польщі, а також з обох країн – у Німеччину та Італію. СП також займеться організацією перевезень маршрутними поїздами, в тому числі небезпечних вантажів.