Укрзалізниця вже визначила 182 непрофільні активи, 11 з яких виставляємо на продаж, — Іван Юрик

Укрзалізниця розпочинає продаж непрофільних активів. На першому етапі вже визначено 182 непрофільні активи. Для вивчення кон’юнктури ринку 11 об’єктів, які вже готові до продажу, будуть виставлені на аукціони через систему «Prozorro.Продажі». Сьогодні це рішення підтримало правління компанії. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик. За словами керівника Укрзалізниці, постійно діючою комісією з непрофільних активів було розроблено та затверджено правлінням план розпорядження активами. «Так історично склалося, що Укрзалізниця має чималу кількість приміщень та будівель, які вже не використовуються компанією. Натомість ми вимушені витрачати кошти на їх утримання. Таким чином, замість прибутків, вони генерують зайві витрати. Саме ці об’єкти ми будем продавати для максимально ефективного їх подальшого використання новими власниками. Тож запрошуємо бізнес до співпраці», — зазначив Іван Юрик.

До переліку непрофільних активів, що плануються до продажу, вже увійшли 182 активи. Це нежитлові приміщення, споруди, будівлі, цілісні майнові комплекси тощо. Зокрема, до переліку перших 11 об’єктів увійшли 6 магазинів, приміщення спортклубу та 4 нежитлових приміщення. Від реалізації першої партії непрофільних активів Укрзалізниця планує отримати близько 18 млн грн.

Очільник Укрзалізниці також повідомив, що буде процес проведення аукціонів буде максимально прозорим та транспарентним. Крім цього, буде проведена окрема маркетингова компанія з метою залучення максимальної кількості учасників до аукціонів.

«Після проведення перших аукціонів ми зробимо детальних аналіз зацікавленості ринку у непрофільних активах Укрзалізниці. Після цього розпочнемо наступні етапи реалізації наших надлишкових об’єктів», — резюмував Іван Юрик.