Між Парижем і Ніццою відновлено рух нічних потягів

Національне товариство залізниць Франції (SNCF) після трирічної перерви відновило щодобовий рух нічних потягів за маршрутом Париж – Ніцца з 20 травня 2021. Першим рейсом до Ніцци прибув прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс. Рух відновлено в рамках плану відновлення економіки країни (France relance) після пандемії COVID-19, представленого у вересні 2020 року на засіданні кабінету міністрів Франції. Перезапуск нічних поїздів пов’язаний з кампанією зі скорочення шкідливих викидів і частково зі зменшенням кількості авіарейсів через пандемію.

Від станції Париж-Аустерліц нічний поїзд відправляється о 20 год 52 хв і прибуває на станцію Ніцца-Вілль в 9 год 11 хв, в зворотний рейс відходить в 19 год 16 хв і повертається в Париж в 6 год 55 хв, здійснюючи шість зупинок – в містах Марсель, Тулон і Канни, комунах Лез-Арк, Сен-Рафаель і Антіб. На даний момент цей поїзд частково розділяє маршрут з іншим нічним поїздом Париж – Бріансон. У разі підвищення попиту на пасажирські перевезення обидва нічних поїзди прямуватимуть за своїми маршрутами.

Семивагонний поїзд включає спальні вагони першого і другого класу, а також вагони другого класу з кріслами, що мають нахил спинки. Вартість проїзду в одну сторону починається від 19 євро (першим класом – від 39 євро). Час в дорозі – близько 12 годин (денний швидкісний поїзд TGV слід за тим же маршрутом 6 год). У перспективі до 2023 р. намічено провести модернізацію рухомого складу.

Більшість нічних поїздів Франції скасували в 2017 р. з фінансових причин. Збереглися лише два нічних поїзда, що зв’язують столицю з Бріансон в Альпах, а також з містами Сербер, Родез і Латур-де-Кароль на півдні країни. До кінця 2021 року уряд Франції і керівництво SNCF має намір відновити рух нічних потягів сполученням Париж – Тарб, а також на міжнародній лінії Париж – Мюнхен – Відень.