Укрзалізниця успішно завершила транзакцію з управління фінансовим боргом

Укрзалізниця інформує, що було фіналізовано угоду з АТ «Сбербанк» щодо часткової зміни графіка погашення заборгованості перед банком. Так, у постпандемічних умовах, за несприятливої ринкової кон’юнктури на міжнародному та внутрішньому фінансових ринках, Укрзалізниця скористалась можливостями, наданими Національним банком України шляхом продовження терміну дії постанови від 04.06.2020 № 73 «Про деякі питання діяльності банків та банківських груп» до 31.12.2021.

Завдяки перенесенню терміну погашення більшої частини боргу, що припадав до погашення на травень поточного року, суттєво збалансовано грошовий потік та навантаження на ліквідність Укрзалізниці.

При цьому з кредитором досягнуто згоди щодо поступового зниження вартості фінансування. Компанія залишає за собою намір здійснити подальше рефінансування цього боргу, залучивши фінансування з міжнародного ринку капіталів або одного з українських банків.

Зміна умов фінансування стала можливою завдяки злагодженій і конструктивній позиції кредитора й Укрзалізниці та завдяки підтримці Національного банку та Міністерства фінансів України, які підтримують реалізацію заходів для зниження негативного впливу пандемії на транспортний сектор економіки.

Незважаючи на кризові явища у світовій економіці, Укрзалізниця виконує всі зобов’язання перед державою, суспільством та кредиторами вчасно та в повному обсязі.