Проект розкладу руху поїздів на 2022 рік у Швейцарії прискорює поїздки і розширює їх географію

Федеральні залізниці Швейцарії (SBB) винесли на обговорення проект розкладу руху поїздів на 2022 рік. У нього включено ряд запланованих раніше змін, націлених перш за все на спрощення планування і прискорення поїздок, а також на розширення географії міжнародних перевезень. Обговорення проекту розкладу руху поїздів почалося 26 травня 2021 року на сайті Федерального управління транспорту (FOT) і буде проходити до 13 червня 2021 р.

У внутрішньому сполученні плануються наступні зміни. Це продовження маршруту IC5 Женева – Цюріх – Санкт-Галлен з годинним інтервалом руху до міста Роршах на березі Боденського озера. Передбачається також збільшення числа поїздів в прямому сполученні між Цюріхом і Куром, причому в сезон найбільшого попиту (наприклад, з різдвяних канікул і до квітня, коли зростає пасажиропотік на гірськолижні курорти) з півгодинним інтервалом.

Пряме сполучення від Берна через Бургдорф, Цюріх Цігельбрюкке до Кура буде проходити через новий маршрут IR35 Арі-Линт. Тут двоповерхові поїзди SBB курсуватимуть поряд з електропоїздами Traverso сімейства FLIRT приватного швейцарського оператора Südostbahn (SOB).

Додаткові двоповерхові поїзди Intercity планується ввести в обіг в повідомленні Лозанна – Бриг, а додаткові нічні поїзди – у вихідні дні на маршруті Цюріх – Цуг – Люцерн.

У міжнародному сполученні основним нововведенням має стати запуск спільно з Федеральними залізницями Австрії (ÖBB) щоденного нічного поїзда Nightjet між Цюріхом і Амстердамом. Відправлення з Цюріха заплановано на 21.59, а прибуття в Амстердам – ​​на 09.00 наступного дня.

Ще однією зміною в міжнародному сегменті вже денних перевезень стане скорочення часу в дорозі між Цюріхом і Мюнхеном з 4 годин до 3 год 30 хв за рахунок відкриття нової станції Ліндау-Ройтін в Німеччині, що дозволить уникнути зміни напрямку руху на тупиковому вокзалі міста Ліндау.

SBB також повідомили, що відмовляються від випуску друкованої кишенькової версії розкладу руху поїздів з 2022 р. Однак роздрукувати актуальний варіант розкладу все ж буде можливо через веб-сайт SBB або ж в туристичних центрах безпосередньо на станціях.