Укрзалізниця оголосила відкриті торги із закупівлі автоматизованої системи обліку пального

Укрзалізниця встановить автоматизовану систему обліку дизельного пального. Наразі в Prozorro оголошено тендер на її закупівлю. Система має забезпечувати достовірний технічний облік руху дизельного пального на стадії його приймання від постачальника,  зберігання та видачі зі складів товариства.

За словами керівника компанії, зазначена система дозволить встановити дієвий внутрішній онлайн-контроль за технологічними операціями з приймання, видачі та зберігання пального на всіх рівнях управління.  Крім того, відповідну закупівлю оголошено товариством на виконання вимог Податкового кодексу України.

«Технічне удосконалення контролю за використанням пального — це не лише  вимога податкового законодавства та фіскальних органів, сьогодні це вкрай потрібно й нашій компанії. Адже електронні лічильники обліку дизельного пального, які будуть встановлені на наших акцизних складах, дозволять посилити внутрішній контроль за його використанням та покладуть край численним ганебним випадкам розкрадання дизельного пального, які завдають мільйонних збитків нашій компанії», — зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За словами керівника Укрзалізниці, впродовж 2020-2021 років компанія оптимізувала кількість акцизних складів – із 184 наразі функціонуватимуть 86, і всі вони будуть облаштовуватись автоматизованою системою обліку пального. Також визначено необхідну кількість обладнання — 280 рівнемірів-лічильників, 160 витратомірів-лічильників та систем їх керування.

Закупівлю загальною очікуваною вартістю 243,5 млн грн оголошено 28 травня з терміном подачі пропозицій до 28 червня 2021 року.