Укрзалізниця заощадила близько 30 % на першій закупівлі вугілля для опалення пасажирських поїздів у наступному сезоні

На першій закупівлі вугілля для сезону 2021/2022 Укрзалізниця зекономила близько 30 %. Так, вартість, за якою компанія купила першу партію вугілля, на третину нижча від розрахункової ціни. Договір із переможцем торгів було підписано 27 травня. Ще два договори за результатами відборів будуть підписані найближчими днями.

Цьогоріч закупівлю цієї продукції Укрзалізниця проводить за рамковою угодою й відійшла від практики замовлення продукції в моменти сезонного пікового зростання ціни. За результатами першого аукціону на постачання 3 тис. тонн вугілля компанія-переможець запропонувала найнижчу ціну — 2,24 тис. грн за тонну вугілля, тоді як розрахункова вартість складала 3,23 тис. грн за тонну.

«Як було: традиційно 2 постачальники заходили на торги «Пасажирської компанії» та між собою розігрували «приз» із мінімальним зниженням ціни, що зрештою закінчувалося відкритими справами в НАБУ. Як зробили: перейшли цього разу на рамкову угоду, провели чимало зустрічей із ринком. Кваліфікувалось ще в березні 10 постачальників, і ось минулого тижня отримали результат. Тепер готуємося до сезону заздалегідь, щоб комфорт пасажирів за будь-якої погоди був гарантований», — повідомив в.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

Крім того, вже є результати ще двох відборів на закупівлю вугілля для потреб виробничих підрозділів «Харківська вагонна дільниця» (1,5 тис. тонн), «Пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1» (900 тонн) та «Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський» (4 тис. тонн). За результатами цих відборів компанія-переможець запропонувала ціну менше розрахункової, а саме – 2,38 тис. грн за тонну вугілля для виробничих підрозділів «Харківська вагонна дільниця» та «Пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1», і 2,263 тис. грн за тонну вугілля для підрозділу «Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський». Договори за цими закупівлями будуть підписані цього тижня.