У Кенії на оновлення залізничної інфраструктури виділено 297,2 млн доларів США

На оновлення національних залізниць Кенія планує витратити з держбюджету 2021/22 фінансового року 32 млрд шилінгів (297,2 млн дол. США), що має сприяти додатковому припливу вантажів і пасажирів на цей вид транспорту.

На розвиток залізниці Найробі – Найваша колії 1435 мм виділяється 27,2 млрд шилінгів, а іншу частину коштів планується направити на оновлення мережі ліній колії 1000 мм. У тому числі 2 млрд шилінгів передбачається на будівництво лінії Лонгонот – контейнерний термінал Найваша, що з’єднує магістраль Найробі – Найваша із залізничною мережею колії 1000 мм, а також на реконструкцію залізниці Лонгонот – Малаба. На відновлення залізниці Накуру – Кісуму колії 1000 мм направляється 700 млн шилінгів. Ці проекти будуть сприяти подальшому зростанню залізничних перевезень вантажів і пасажирів з Найробі в західну частину Кенії. Зараз контейнерний термінал Найваша використовується як пункт перевалки вантажів з залізничного на автомобільний транспорт.

На даний момент на залізницях Кенії організований капітальний ремонт дев’яти локомотивів і ще 22 машини ремонтуються із залученням фахівців збройних сил країни. Їх планується використовувати на лініях колії 1000 мм Лонгонот – Малаба і Накуру – Кісуму.

Кенійський уряд також витратить 450 млн шилінгів на будівництво приміської лінії Найробі – Ембакасі – Руайом. На прокладку ще двох приміських ліній на південь від Найробі буде виділено сумарно 850 млн шилінгів.