ВСМ Анкара – Сівас в Туреччині відкриють вже в червні 2021 року

У Міністерстві транспорту та інфраструктури Туреччини оголосили про вступ будівництва ВСМ Анкара – Сівас в завершальну стадію. Відкрити лінію планується в червні 2021 року за участю президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана.

ВСМ Анкара – Стамбул, протяжність якої становить 393 км, буде обслуговувати вісім станцій, розташованих в Ельмадаге, що в провінції Анкара, а також в Кириккалє, Еркьої, Йозгаті, Соргуні, Акдагмадени, Йілдизелі і самому Сівасі.

ВСМ утворюють дві ділянки – перший довжиною 151 км від станції Каяш в районі Анкари до міста Еркьой в регіоні Центральна Анатолія і другий довжиною 242 км від Еркьоя до Сиваса в центральній частині Туреччини. Причому 66 км всього шляху магістралі прокладено в тунелях, а довжина найдовшого з них становить 5,12 км. Крім того, лінія в своєму складі має 49 мостових споруд загальною довжиною 27,2 км, а саме протяжність з них досягає 2,2 км.

Перша пробна поїздка по одному з ділянок ВСМ відбулася в березні 2020 р. На початку 2021 року залізниці Туреччини (TCDD) провели динамічні випробування, а також протестували систему управління рухом ETCS рівня 1.