PKP Intercity оголосив тендер на поставку 63 швидкісних електровозів

В рамках однієї з найбільших у своїй історії програм з оновлення рухомого складу польський оператор пасажирських перевезень PKP Intercity оголосив тендер на закупівлю 63 багатосистемних електровозів (з опціоном на придбання ще 32 од.), призначених для руху зі швидкістю до 200 км/год. Претенденти можуть подати заявку для участі в тендері до 1 липня 2021 р. Конкурсні процедури плануються на кінець 2021 року, а переможець буде оголошений в 1-му кварталі 2022 р.

Необхідні багатосистемні електровози повинні мати можливість живлення від мереж постійного струму напругою 3 кВ, а також змінного напругою 15 і 25 кВ. Крім того, вони повинні бути оснащені пристроями європейської системи управління рухом поїздів ETCS рівня 2. Локомотиви повинні бути сертифіковані для експлуатації на залізницях Польщі, Німеччини, Австрії, Чехії, Словаччини та Угорщини.

Це замовлення є частиною інвестиційної програми вартістю 19 млрд злотих (5,17 млрд дол. США), яка, крім локомотивів, передбачає закупівлю вантажних вагонів, електропоїздів, а також двоповерхових пасажирських вагонів з кабіною управління для човникових поїздів на локомотивній тязі. Керівництво компанії впевнене, що придбання нових електровозів дозволить скоротити час у дорозі і підвищити комфортність поїздок, що буде сприяти залученню пасажирів. До 2030 р. компанія планує перевозити до 75 млн чол. в рік і зробити залізничний транспорт кращим вибором для тривалих поїздок.